Yükleniyor
  • Müşteri Destek
  • 05449603749

Endüstriyel Yapı İnşaatı

Endüstriyel faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için inşa edilen yapılar üretim ve depolama prosesleri göz önünde bulundurularak baştan aşağı planlanan özel süreçlerdir. Endüstriyel bina tam olarak nedir? Endüstriyel bir bina, ticari amaçlar için kullanılan dört ana ticari mülk türünden biridir. Basitçe söylemek gerekirse, endüstriyel binalar, öncelikle ekonomik amaçlarla hammadde, mal veya hizmet üretmek veya depolamak için kullanılan fabrikalar veya diğer büyük tesislerdir.

Ancak, Endüstriyel Yapı terimi oldukça geniştir. Gelin Endüstriyel yapı çeşitlerini birlikte inceleyelim;

Depo Ve Dağıtım

Malların depolanması ve taşınması için kullanılan bu tipik tek katlı binalar, 5.000 fit kare ile yüz binlerce arasında değişmektedir. Çatısının altına yerleştirilmiş gerekli raf ve depolama sistemleri nedeniyle, tavanlar genellikle en az 60 fit yüksekliğindedir. 

Üretim

Ağır sanayi binaları olarak da bilinen bu üretim tesisleri, mal ve malzeme üretimi için gerekli sermaye yoğun ekipmanlardan oluşmaktadır. Örnekler petrol, madencilik ve gemi inşa işleridir. Bu binalar, duvarları içindeki kapsamlı makineleri çalıştırmak için yeterli voltajı sağlamak için üç fazlı bir elektrik güç kaynağı içerir. 

Hafif İmalat

Yukarıda açıklanan ağır sanayi binalarıyla karşılaştırıldığında, hafif imalat daha az sermaye yoğundur. Örneğin, hafif endüstriler tekstil, mobilya ve ev elektroniği ürünlerini içerir. Karakteristik olarak, hafif imalat binaları, çalışmak için daha az malzeme, alan ve güç gerektirir.

Soğutma Ve Soğuk Depolama

Genellikle, soğutma ve soğuk hava depoları, et, ürün ve süt ürünleri gibi gıda ürünlerine özgü dağıtım merkezleridir. 

Hızlı iletisim
  • 05449603749
  • 05449603749
  • info@ozcsbinsaat.com
Uzman Personel
Hızlı iletisim