Yükleniyor
 • Müşteri Destek
 • 05449603749

Grafiksel Yapı Çizimleri

rafiksel yapı çizimlemeleri; 2007 deprem yönetmeliğine göre sağlanan 3 boyutlu modelleme tekniğine verilen isimdir.

Temel olarak, bir 3D model; yapının tamamının, herhangi bir bölümünün veya alanının, bazen yakındaki alanları ve arazi alanlarını içeren dijital temsilidir. İnşaattan sonra herhangi bir gerçek binada bulacağınız her şeye sahiptir.Bu 3D mimari modeller ya da diğer bir deyimle grafiksel yapı çizimlemeleri; ileri teknoloji yardımıyla yapılmaktadır. Kesin ve doğru ayrıntılar elde etmek için AutoCAD gibi yazılımların yardımıyla 3D yüksek çözünürlüklü görüntü ve fotogrametri teknikleri de kullanılabilir.

3D Modeller ile Hatasız Çizimlemeler

3D modeller, herhangi bir mimarinin minyatür şeklidir, ancak o kadar gerçekçi ve doğrudur ki, gerçek olanı ve modeli ayırt edemezsiniz. 2D eskizlerden, gerçek binaların fotoğraflarından yapılmıştır. 3D model ile inşaat projesinde sanal bir tura çıkmak mümkün. Bu, inşaat sürecini ve sonunda işlerin nasıl ortaya çıkacağını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Sanal bir tur attıktan sonra hayalinizdeki evi satın almanın ne kadar harika olacağını hayal edin. Bununla ilgili her bir ayrıntıyı anlayabileceksiniz.

Kolay, Yeniden Modelleme ve Düzeltemeler

Bu, bir 3D modeli tercih etmek için en önemli faktörlerden biridir. Bir 3D modeliniz olduğunda, küçük ayrıntıları kolayca görebilir ve bunları kolayca düzeltebilir veya değiştirebilirsiniz. Bu, ilgili yapının gerçek inşaatından sonra mümkün olmayan yapı ve tasarımın tamamlanmasına gerçekten yardımcı olacaktır.

 

İç Tasarımcılar İçin Artılar

Eskiden, ilgili yapılar müşteriler ya da tasarımcılar için anlaması güç bir hale gelebiliyordu. Ama artık bu 3D teknolojisinin yardımıyla tasarımlar oluşturabiliyor ve bu tasarımcıya kolayca aktarılabiliyor. Ayrıca, tasarımları müşterinin beğenisine göre değiştirilebilir. Artık boyalar, tavanlar ve hatta mobilyalar gibi her şeyi görebilirsiniz. İç mimarlar için olduğu kadar herkes için de sağlıklı bir süreç anlamına geliyor bu. 

Grafik Yapı Çizim Ölçümlemeleri

Bu 3D modellerin 15 cm’ye kadar hatasız hatasız olduğunu biliyor muydunuz? Her küçük ayrıntıya sahip olacak şekilde tasarlanan 3D modeller ile modern binaları ve evleri artık kusursuz detaylar ve hassasiyetle görebilmemizin ana nedeni budur.

Pazarlama ve Proje Onayları İçin Artıları

Bu 3D modeller, çeşitli projeksiyon açılarında görüntüleyebileceğiniz canlı görüntülere sahiptir. Bu şey pazarlamada önemli bir faktör ekler. Bu sayede projede yer alacak tüm detayları gösterebilirsiniz. Bu gayrimenkul veya herhangi bir işletmede proje onay oranını artıracaktır.

İşte 3D mimari modellerinin diğer avantajları:

 • Verimliliği artırır,
 • Daha az değişiklik,
 • Daha az hata,
 • Maliyeti ve yeniden çalışmayı azaltır,
 • Onaylanma şansını artırır,
 • Alan müdahalelerinin ortadan kaldırılması,
 • Size proje hakkında derinlemesine bilgi verir,

Hızlı iletisim
 • 05449603749
 • 05449603749
 • info@ozcsbinsaat.com
Uzman Personel
Hızlı iletisim